5 powodów, dla których warto pojechać do Kosowa (wpis dla dziewczyn)

Czujemy się z Agatą bardzo związane z Kosowem, zwłaszcza z Prisztiną. Wiele tam razem przeżyłyśmy. Pierwszy raz pojechałam do Kosowa w 2011 roku i od tamtej pory ciągle tam wracam. Przez te kilka lat państwo bardzo się zmieniło i rozwinęło. Różnice między Macedonią a Kosowem widać gołym okiem jadąc autobusem ze Skopje do Prisztiny. Przy dobrych wiatrach podróż trwa 2h, w zależności od trasy i stanu pojazdu, który nas transportuje.

Nie obiecujemy, że Kosowo spodoba się chłopakom. Ale damy sobie rękę uciąć, że spodoba się dziewczynom 🙂 Poniżej 5 powodów, które powinny skusić kobietę w każdym wieku do wyprawy do Kosowa.

1. Poczujesz się najpiękniejsza na świecie

I to nie dlatego, że miejscowe dziewczyny nie są zbyt atrakcyjne – wręcz przeciwnie! Wyglądają perfekcyjnie, jak z teledysków. Albańczycy bardzo otwarcie okazują swoje zainteresowanie płcią przeciwną. Możesz być w dresie, trampkach i bez makijażu, a i tak będziesz czuć się bardzo atrakcyjna, wszystko dzięki westchnieniom podziwu, zachwytowi nad naszym pięknem, pożerającemu wzrokowi, dwuznacznym cmoknięciem a także (naprawdę to się zdarzyło) szczęknięciem. Niejeden samochód zwolni bądź się zatrzyma żeby podziwiać twą piękną postać. Oczywiście na dłuższą metę jest to krępujące, męczące a nawet wkurzające, ale na wakacje w sam raz. Nie czujesz przy tym, że znajdujesz się w niebezpieczeństwie, że zaraz stanie Ci się krzywda… Albańczycy są gościnni, uczynni, otwarci, przyjaźni i troskliwi.

Jeżeli jesteś singielką/rozwódką/wdową/starą panną/masz chłopaka bądź narzeczonego lub męża, ale chciałabyś sie trochę dowartościować to wbijaj śmiało do Kosowa. Nawet bez makijażu. Wyjedziesz z o wiele lepszą samooceną 🙂 Zwłaszcza blondynki i jasnookie.

c0afd30dbdf75e1287445fe4d96e8a687730

2. Zobaczysz prawdopodobnie najprzystojniejszych facetów w swoim życiu

O ile powyższy punkt może być dla części dziewczyn odstraszający, to jestem pewna, że rozchmurzyłyby się gdyby wiedziały u jakich facetów mogą wzbudzać zainteresowanie. Kosowarzy to, jak to się mówi, chłopcy malowani, jak z obrazka, odważne mocne spojrzenie, nienaganny ubiór, zawsze zadbani. Właściwie można tylko usiąść i podziwiać. A uczucie, że to właśnie oni podziwiają Ciebie jest jeszcze lepsze! 🙂 Najszczęśliwsze będą fanki brunetów z ciemnymi oczami, ale blondyni z niebieskimi też się znajdą (Agata była zadowolona). Ponadto, oni wszyscy wiedzą jak zagadać do kobiety, jakby wiedzieli co chcemy usłyszeć itd. Część z nich mogłaby śmiało otworzyć w Polsce coś w rodzaju szkoły podrywu. Polacy mogliby się czegoś od nich nauczyć.

#albanianboys

3. Dobrze zjesz

Bałkańska kuchnia jest generalnie bardzo smaczna, wypełniona dobrze przyprawionym grillowanym mięsem, dorastającymi w pełnym słońcu warzywami, ajwarem i pysznymi serami. Ale Albańczycy wymyślili coś, czego nie można porównać do niczego innego. Rozkosz w postaci ciasta o nazwie TRILECE. Jest to biszkopt obficie nasączony trzema rodzajami mleka: krowim, kozim i owczym z przepyszną polewą karmelową. Nawet osoby nielubiące mleka rozkochują się w tym połączeniu. W Prisztinie najlepsze trilece jest w kawiarniach “Ma Belle”. Czysty obłęd. Zwłaszcza jeżeli takie ciacho serwuje Ci przystojniak z punktu drugiego 🙂

trilece

4. W Prisztinie pójdziesz na najlepsze imprezy!

Wspomnę raz jeszcze gdybyście zapomniały 🙂 z najprzystojniejszymi chłopakami. I na pewno będzie ich więcej niż dziewczyn. Przy albańskich hitach będziesz się świetnie bawić do samego rana, bardzo prawdopodobne, że poznasz w trakcie zabaw właściciela lokalu albo np. ambasadora Czarnogóry (jak ja ostatnio z moimi dziewczynami z Polski, które przyjechały mnie oodwiedzić), znanego reżysera, który od razu staję się twoim najlepszym znajomym co owocuje spotkaniami na kawie. Nie wydasz zbyt wiele pieniędzy, bo napoje będą same do Ciebie przybywać od różnych darczyńców liczących na chociaż jeden taniec z Tobą.

5. Zwolnisz

Na pewno zwolnisz i się wyluzujesz będąc w Kosowie. Przesiedzisz pół dnia na kawie ze znajomymi, bo wszyscy tak robią i wszyscy mają czas. I wiele się przy tym nauczysz o miejscowym życiu oraz o sobie samej. Nabierzesz dystansu do pośpiechu, pracy, i na pewno do swoich kompleksów. Tylko Tobie przeszkadza tych kilka kg za dużo czy za mało, cellulit, rozstęp czy zmarszczka.

images

To tak w ramach wstępu do kosowskiej rzeczywistości 🙂

Polecamy gorąco!

P.S. Więcej zdjęć chłopaków nie wstawiamy, bo musicie przyjechać i same zobaczyć 🙂

B&A

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s